Септември София и Янтра Габрово играят при  в среща от 23-ия

...

НА ЖИВО: Септември София 1:2 Янтра Габрово, втора греда за домакините

Септември София и Янтра Габрово играят при   в среща от 23-ия кръг на родната Втора лига. Велислав Василев откри за гостите още в петата, само че Симеон Александров изравни в 24-ата минута. Айвън Ангелов даде нов задатък на гостите в 57-ата минута. Капитанът на " ковачите " Петър Казаков беше изпъден за два жълти картона в 78-ата минута. Срещата на стадиона в столичния квартал „ Драгалевци “ може да я наблюдавате в директно предаване по  DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата .

Септември е водач в класирането с 47 точки и един от главните претенденти за завръщане в елита, до момента в който Янтра е на пета позиция с 37 пункт, с четири по-малко от третия Марек Дупница.

/  /

Гостите получиха ранен късмет да обстрелват вртата на Димитър Шейтанов от рисков свободен удар пред наказателното поле още в третата минута. С осъществяването се зае Даниел Младенов, който обаче стреля високо над вратата.

Само две минути по-късно Янтра откри резултата. Гостите се възползваха от неточност на домакините, след която Велислав Василев беше изведен зад отбраната на Септември, напредна на скорост към наказателното поле и останал самичък против Шейтанов не сбърка, пращайки топката под него по тревата - 0:1.

Последва напън от домакините, които желаеха бързо да изравнят. В десетата минута топката беше центрирана от свободен удар отдясно в наказателното поле на габровци, където настана безредие, а капитанът Асен Георгиев приключи с удар, само че право в ръцете на стража Борис Груев.

Септември имаше добър късмет за попадение н 14-ата минута, когато Айкут Рамадан центрира от свободен удар тъкмо отляво до наказателното поле, където Георги Динков засече с глава, само че кълбото мина на сантиметри над напречната греда на гостите.

Пет минути по-късно се наложи да бъде осъществена насилствена промяна в състава на гостите, откакто голмайсторът Велислав Василев получи травма и бе сменен от Лъчезар Йорданов.

Столичани пропуснаха нова страхотна опция да изравнят резултата в 20-ата минута. Тогава Рамадан изведе по отличен метод Ивайло Михайлов отляво в наказателното поле, а вратарят Груев излезе да го пресрещне. Нападателят обаче пусна с левия крайник топката около него, само че те не пожела да влезе във вратата на гостите и мина доста близо около лявата греда на Груев в навън.

Настойчивите дейности на Септември обаче дадоха резултата и голът стана факт в 24-ата минута. Рамадан центрира чудесно отляво към границата на вратарското поле, където Симеон Александров беше изтърван и стреля с глава, само че Груев отрази. Кълбото обаче се върна в краката на фланговия футболист, който от близка отдалеченост този път неточност нямаше - 1:1.

Сериозна неточност в отбраната на Янтра замалко да докара до втори гол в тяхната врата в 29-ата минута. Димитър Стоянов не върна топката по най-хубавия метод за своя вратар Груев, който обаче беше притиснат от Ивайло Михайлов. Нападателят беше закачен леко от стража, кълбото остана на място, а Борислав Маринов опита да приключи от дребен ъгъл в опразнената врата, само че не съумя да уцели очертанията ѝ. Домакините останаха с искания за дузпа, само че сигнал от основния съдия Мариян Гребенчарски не последва.

Положенията пред вратата на гостите се трупаха една и след друга и секунди по-късно капитанът на домакините Асен Георгиев засече с глава центриране от корнер, само че ударът му мина около дясната греда на Груев.

Поредният пропуск за Септември пристигна в 37-ата минута, когато Асен Георгиев реши да стреля непосредствено от директен свободен удар на добра позиция в наказателното поле. Защитникът завъртя чудесно топката над стената, само че тя се отби от напречната греда, след което Ивайло Михайлов не съумя да се ориентира по най-бързия метод при добавката и прати кълбото над вратата в навън.

Три минути пречи почивката Михайлов получи отдясно в наказателното поле на Янтра и върна топката за Маринов, който стреля ниско, само че около лявата греда на Груев в навън.

На почивката наставникът на домакините Иван Гешев направи смяна, като пусна в игра Йоан Гаврилов на мястото на Кубрат Йонашчъ.

Седем минути след почивката Маринов стреля от директен свободен удар фронтално против вратата, само че над напречната греда на Груев.

Гостите от Габрово взеха нов задатък в резултата в 57-ата минута със ужасно попадение. Топката беше центрирана от свободен удар отдясно в наказателното поле, след което беше отбита от състезател на Септември. Тя попадна в Петър Вуцов, който я даде на Айвън Ангелов, а той с мощен удар с десния крайник пред наказателното поле „ препарира “ Шейтанов и кълбото се спря в долния му десен ъгъл за 1:2.

В идващите минути Янтра продължи по-често да седи в половината на своя конкурент, като Даниел Младенов насочи два неточни изстрела, а слаб подобен на Петър Казаков попадна в ръцете на вратаря Шейтанов.

Двадесет минути преди края на постоянното време „ ковачите “ бяха на косъм от това сами да поднесат ново тъждество за Септември. Рамадан получи отляво в наказателното поле, след което центрира по тревата, а там Валентин Цветанов в опита си да почисти топката я насочи към личната си врата, само че Груев избави. Последва ново недоразумение сред вратаря и Петър Вучов, топката не беше изчистена, а Борислав Маринов опита да нанесе удар с глава, само че несполучливо. След това Вуцов съумя да почисти с глава, само че последва центриране на Йордан Йорданов, което този път бе уловено от Груев.

В 78-ата минута " ковачите " останаха с човек по-малко на терена. Тогава капитанът Петър Казаков извърши нарушаване против Мартин Стоянов и съдията му сподели жълт картон, който бе втори за него и надлежно бе изпъден с червен.